KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10302025
*
nr 1030 2025
Anne-Lie Larsson Ljung
(f. 1957), Sverige
Oljemålning, Anne-Lie Larsson Ljung (f. 1957), 'Oväder', signerad a tergo, 2001, olja på trä, 23x44 cm
Anne-Lie Larsson Ljung, svensk konstnär född 1957.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 20:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 20:53:41
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anne-Lie Larsson Ljung
Anne-Lie Larsson Ljung, svensk konstnär född 1957.
Läs mer om Anne-Lie Larsson Ljung
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på trä oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Anne-Lie Larsson Ljung
Anne-Lie Larsson Ljung, svensk konstnär född 1957.
Läs mer om Anne-Lie Larsson Ljung
nr 1030 2025
Anne-Lie Larsson Ljung
(f. 1957), Sverige
Oljemålning, Anne-Lie Larsson Ljung (f. 1957), 'Oväder', signerad a tergo, 2001, olja på trä, 23x44 cm
Anne-Lie Larsson Ljung, svensk konstnär född 1957.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 20:53:41 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anne-Lie Larsson Ljung
Anne-Lie Larsson Ljung, svensk konstnär född 1957.Läs mer om Anne-Lie Larsson Ljung
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på trä oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52